KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10134059
*
nr 1013 4059
Akvareller
3 st. Erik Andersson, Stockholm, signerade, motivet: 25x30 + 36x26+ 30x35
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:41:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 20:05:46
1
600 kr
17/1 20:13:04
2
Vinnande bud
18/1 07:36:00
2
justering av budtak
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik andersson stockholm vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:14
*
Akvareller
Läs mer om Stockholm
nr 1013 4059
Akvareller
3 st. Erik Andersson, Stockholm, signerade, motivet: 25x30 + 36x26+ 30x35
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 20:05:46 | 1 | 600 kr |
17/1 20:13:04 | 2 | Vinnande bud |
18/1 07:36:00 | 2 | justering av budtak |
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik andersson stockholm vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:14